V četrtek, 3. 12. 2015, ko v Sloveniji obeležujemo ‘TA VESELI DAN KULTURE’, smo na selški šoli imeli 2. knjižnično žrebanje. S kulturnim programom smo se spomnili tudi rojstva našega največjega slovenskega pesnika, dr. Franceta Prešerna. Nastopajoči smo telovadnico spremenili v pravi gledališki oder. Knjižničarka Katarina nas je spomnila, kako je tudi naša šola prava zakladnica kulture, saj jo vsakič, ko nas obišče, potreplja kakšna prijazna beseda, s šolske galerije pa jo vse do knjižnice pozdravljajo likovni izdelki in slike učencev. Ker smo v preteklem tednu gostili tudi muzej Železniki z razstavo o mlinarstvu, so se tudi nagradna vprašanja nanašala na mlinarstvo v porečju Selške Sore. Učenci iz vseh razredov so odlično odgovarjali na vprašanja, izžreban pa je bil po en učenec iz vsakega razreda. Ta vesela ura kulture nam je res hitro minila.