V sredo, 6. in v četrtek 7. februarja, je bilo dogajanje na naši šoli v Selcih zelo pestro.

V sredo sta nas obiskali arhivistki iz Zgodovinskega arhiva Ljubljana in enote arhiva v Škofji Loki. Učence sta popeljali v skrivnosti arhiva: učence 1. , 2. in 3. razreda s pomočjo pravljice o miški Mici, četrtošolce in petošolce pa s filmom o razvoju avtomobilizma na Kranjskem.

V četrtek pa je bilo slovesno. Dan smo pričeli z otvoritvijo bukvarnice v knjižnici naše šole. Po kulturnem programu sta slavnostno prerezali trak vodja naše šole ga. Anka Rakovec in upokojena učiteljica ga. Marija Šavli, ki je bila vodja selške šole skoraj dvajset let.

Novinarji našega Zgodovinskega društva so z ga. Marijo Šavli pripravili prijetno urico, v kateri smo izvedeli, kako je potekalo šolanje v njenem otroštvu in kakšni so njeni spomini na poučevanje v stari in novi selški šoli.

Ob koncu dneva pa smo počastili še našega največjega pesnika Franceta Prešerna s proslavo, na kateri so nastopili vsi učenci selške šole.