Za učence

ŠOLSKE POTREBŠČINE

  1. RAZRED

– A4- zvezek brez črt

– A4- s črtami 11 mm (brez vmesne črte)

– A4- karirasti zvezek (mreža 11 mm)

– A4- s črtami, trde platnice (za Bralno značko)

– mapa za liste s trši platnicami

– peresnica (2 navadna svinčnika HB, radirka, šilček, suhe barvice, flomastri (12 kosov))

– lepilo (tekoče na stik)

– šablona mala

– telovadna oprema (majica s kratkimi rokavi in kratke hlače)

– copati- nedrseči

– vrečka za copate

– lonček za pitje (plastičen)

– rezervna oblačila, ki bodo v razredni omarici

  1. RAZRED

-1 zvezek Tako lahko A4 format s trojnimi črtami

(bolje je če je ena stran prazna, ena s črtami);

-1 zvezek A4 s kvadratki 1cm x 1cm

(lahko uporabite iz 1. razreda)

-1 zvezek A4 s črtami

-mapa za vlaganje listov

-peresnica

-suhe barvice

-flomastri

-radirka

-2 navadna svinčnika

-velika šablona

-manjše lepilo za lepljenje listov

-kratke hlače in majica s kratkimi rokavi

-copati

-majica za likovni pouk

-DZO (iz 1. razreda za opismenjevanje)

  1. RAZRED
  • A4 – zvezek brez črt, lahko je iz 2. razreda,
  • A4 – karirast zvezek (mreža 1 cm), lahko je iz 2. razreda,
  • A4 – zvezek Tako lahko (črte ozka, ozka, široka) lahko je iz 2. razreda,
  • A4 – zvezek za bralno značko- lanski,
  • šablona – mala 20 cm,
  • lepilo,
  • mapa za liste s tršimi platnicami in elastiko,
  • puščica: 2 navadna svinčnika HB, radirka, šilček, suhe barvice, flomastri, nalivnik
  • telovadna oprema: majica s kratkimi rokavi in kratke hlače,
  • copati, ki ne drsijo (copate bodo učenci puščali v garderobi, zato naj bodo podpisani),
  • vrečka za copate,
  • majica za zaščito oblačil pri likovni vzgoji.
  1. RAZRED

SLOVENŠČINA

  • velik zvezek Tako lahko (ozka, ozka, široka črta)
  • velik črtan zvezek z robom (9 mm)
  • Zvezek za Bralno značko (lanski)

MATEMATIKA

  • velik karirast zvezka (1 cm)
  • velik brezčrtni zvezek za geometrijo
  • velika šablona
  • geotrikotnik
  • šestilo

NARAVOSLOVJE IN TEHNIKA , DRUŽBA

  • 2 velika črtana zvezka z robom (9 mm)

GLASBENA VZGOJA

  • mapa za vpenjanje listov

ŠPORTNA VZGOJA

  • majica in kratke hlače
  • nedrseči copati

OSTALO

  • mapa s tršimi platnicami
  • puščica: 2 navadna svinčnika HB, nalivnik, šilček, suhe barvice, flomastri, radirka, lepilo, škarje
  • lonček za sok
  1. RAZRED

– SLO – 1 velik črtni zvezek, zvezek za Bralno značko – lahko še lanski

– DRU – 1 velik črtni zvezek

– NIT – 1 velik črtni zvezek

– TJA – 1 velik črtni zvezek

– GOS –1 velik črtni zvezek

– MAT – 1 velik brezčrtni in 1 visoki karo zvezek, geotrikotnik, šestilo, ravnilo

– LUM – po dogovoru nabavi razrednik

– ŠPO – športna oprema ( kratka majica in kratke hlače )

Ostalo: mapa, copati, peresnica, nalivnik, navadni svinčnik,  barvice, flomastri,  tekoče lepilo…

Vsi šolski zvezki naj bodo zaviti in podpisani.

 

DNEVI DEJAVNOSTI

1. razred (ga. MAJDA Pogačnik)

Kulturni dnevi:

Prvi šolski dan – sprejem prvošolcev

    • Kulturna prireditev – obisk gledališča
    • Kulturni praznik, 8.feb.
    • Podelitev bralne značke

Naravoslovni dnevi:

  • Jaz in drugi – med seboj smo različni
  • Predstavitev poklica – zdravnik, medicinska sestra ( sistematski pregled)
  • Zaključna ekskurzija v ZOO Ljubljana

Tehniški dnevi:

  • Evakuacija; gasilci na obisku
  • Delavnice za starše
  • Izdelki iz različnih materialov – izdelki iz odpadnih materialov

Športni dnevi:

  • Pohod za športno značko
  • Sankanje in smučanje
  • ZTK – meritev motoričnih in morfoloških značilnosti
  • Pohod za športno značko
  • Atletski troboj

 

2. razred (ga. MARIJA Krmelj)

Kulturni dnevi:

    • Kulturna prireditev – obisk gledališča
    • Kulturni praznik, 8.feb.
    • Podelitev bralne značke
    • Dan državnosti in podelitev spričeval

Naravoslovni dnevi:

    • Gozd v jeseni
    • 240 let šolstva v Selcih
    • Zaključna ekskurzija: Arboretum Volčji Potok

Tehniški dnevi:

  • Evakuacija; gasilci na obisku
  • Delavnica za straše
  • Skrbimo za okolje

Športni dnevi:

  • Pohod za športno značko
  • Sankanje in smučanje
  • ZTK – meritev motoričnih in morfoloških značilnosti
  • Pohod za športno značko
  • Atletski troboj

 

3. razred (ga. ANKA Rakovec)

Kulturni dnevi:

    • Kulturna prireditev – obisk gledališča
    • Kulturni praznik, 8.feb.
    • Podelitev bralne značke
    • Dan državnosti in podelitev spričeval

Naravoslovni dnevi:

  • Od žita do kruha
  • Predstavitev poklica – zdravnik, medicinska sestra ( sistematski pregled)
  • Zaključna ekskurzija – Bled

Tehniški dnevi:

  • Evakuacija; gasilci na obisku
  • Delavnica za starše
  • 240 let šolstva v Selcih

Športni dnevi:

  • Pohod za športno značko
  • Sankanje in smučanje
  • ZTK – meritev motoričnih in morfoloških značilnosti
  • Pohod za športno značko
  • Atletski troboj

 

4. razred (ga. MIRA Pohleven)

Kulturni dnevi:

    • Kulturna prireditev – obisk gledališča
    • Kulturni praznik, 8.feb.
    • Podelitev bralne značke

Naravoslovni dnevi:

  • 240 let šolstva v Selcih
  • Likovna in glasbena delavnica v Groharjevi hiši
  • Vrba, Slap Savica

Tehniški dnevi:

  • Evakuacija – gasilci na obisku
  • Ustvarjamo iz različnih materialov- delavnice za starše
  • Železarstvo v Železnikih – obisk muzeja
  • Magnetizem, elektrika

Športni dnevi:

  • Pohod za športno značko
  • Sankanje in smučanje
  • ZTK – meritev motoričnih in morfoloških značilnosti
  • Pohod za športno značko
  • Atletski troboj

 

5. razred (ga. DAMIJANA Habjan)

Kulturni dnevi:

    • Kulturna prireditev – obisk gledališča
    • Kulturni praznik, 8.feb.
    • Podelitev bralne značke

Naravoslovni dnevi:

  • 240 let šolstva v Selcih
  • Likovna in glasbena delavnica v Groharjevi hiši
  • Slovenski planinski muzej, Planica, Tamar, Zelenci

Tehniški dnevi:

  • Obisk luke Koper v LŠN
  • Delavnica za starše
  • Evakuacija; gasilci na obisku
  • Šolski muzej v Škofji Loki

Športni dnevi:

  • Zabavne igre v LŠN
  • Pohod za športno značko
  • Sankanje in smučanje
  • Pohod za športno značko
  • Atletski troboj

 

URNIK POGOVORNIH UR Z UČENCI

Učitelj Dan Ura
ga. Anka Rakovec sreda 7.30 – 8.15
ga. Marija Pohleven četrtek 13.00 – 13.45
ga. Marija Krmelj četrtek 12.55 – 13.40
ga. Damijana Habjan torek 13.00 – 13.45
ga. Majda Pogačnik sreda 12.05 – 12.50