V ponedeljek, 2. 9. 2024, je vseh šestnajst prvošolcev uspešno opravilo prvi skok v šolo. Skupaj s starši smo jih povabili tudi v telovadnico, kjer smo jim pripravili prisrčen kulturni program. V programu so jih s pesmico Mesec september pozdravili učenci drugega razreda. Nagovorila jih je vodja podružnične šole Selca  gospa Sonja Čenčič. Prvošolski pozdrav jim je namenil tudi župan občine Železniki, gospod Marko Gasser. Vsakemu prvošolcu je podaril simbolično darilo. Program so nadaljevali učenci dramskega krožka z igrico Zajček se je izgubil, mlajša folklorna skupina pa je z njimi odpotovala v kraje, kjer otroci živijo in ob koncu tudi v učilnico 1. razreda. Tam jih je čakalo sladko presenečenje.