V četrtek, 27. oktobra 2022, je bila na selški šoli izvedena evakuacijska vaja – demonstracija požara.

Na šoli je 5 oddelkov učencev od 1. do 5. razreda, skupaj 90 učencev. Pri evakuaciji so bili udeleženi vsi učenci ter učiteljice. Ena od učiteljic je ob 9.37 opazila na hodniku v pritličju dim. Takoj je sprožila alarm in pozvala oddelke k zapustitvi šole. Učenci in učiteljice so se iz šole umaknili skozi vzhodni zasilni izhod po požarnih stopnicah. V tem času so proti šoli že vozila gasilska vozila PGD Selca.

Učenci in učiteljice ter kuhar, pomočnica v kuhinji in hišnik so se zbrali na zbirnem prostoru pred šolo. Pri poročanju prisotnosti sta bila pogrešana učenca 5. razreda. Gasilci so ju našli v mansardi šole in ju rešili skozi glavni vhod šole.

Po končani evakuaciji so nam gasilci po postajah predstavili gasilsko opremo in demonstrirali upravljanje z njo.