V soboto, 30. marca 2019, smo na naši podružnici praznovali 240-letnico šolstva v Selcih. Prireditev se je začela ob 11. uri. Na igrišču pred šolo je bilo veselo, živahno in delavno že od zgodnjih jutranjih ur, ko smo skupaj s člani TD Selca in gasilci PGD Selca pripravili prireditveni prostor. Na začetku slovesnosti sta nas Ana Kokalj in Ožbej Šturm s pozdravno pesmijo ponesla v čas, ko smo v Selcih dobili prvo šolsko poslopje. Na kratko sta nas popeljala skozi zgodovino šolstva v Selcih. Pred mikrofon sta povabila vodjo podružnice ga. Anko Rakovec, ravnatelja OŠ Železniki g. Franca Ranta in župana občine Železniki mag. g. Antona Luznarja. Vsi so nas prijazno nagovorili in nam čestitali ob tem visokem jubileju. Na prireditvi so nastopali vsi učenci naše šole in sicer kot folklorniki ali kot pevci in igralci v glasbeni pravljici Nova srajčica našega Vidka.

Po končani prireditvi so se obiskovalci lahko sprehodili po šoli in si ogledali, kaj vse smo ustvarjali v okviru Zgodovinskega društva učencev, ki smo ga ustanovili v tem šolskem letu. Pripravili smo razstavo starih šolskih predmetov, fotografij in dokumentov, projekcijo fotografij povezanih s šolo nekoč in danes, maketo šolskih stavb v Selcih, zgibanko o našem projektu in razstavo ročnih del. Na ogled sta bila tudi časovni trak šolstva v Selcih in bukvarnica v knjižnici. V 5. r nam je dramski krožek predstavil utrip življenja v naši šoli in nas nasmejal z igrico o Piki Nogavički.

Preživeli smo čudovito praznično dopoldne, ki nam bo še dolgo ostalo v prijetnem spominu.