V petek, 26. 1. 2024, je bila rdeča nit knjižničnega žrebanja komunikacija in sporočila. Knjižničarka Katarina je učence preko ugank in nalog spretno vodila mimo vsakodnevnih pripomočkov, ki s svojimi tihimi sporočili vodijo naš vsakdan. Takšna sta na primer ura ali semafor. Tudi odsevnik, ki je bil danes glavna nagrada za izžrebance, nosi v sebi bogato sporočilno vrednost tako za pešce kot za voznike. Četrtošolci in petošolci so s pomočjo knjižnične uganke vstopili celo v svet robotike, ki prav tako vedno bolj vdira v naš vsakdan s svojimi sporočili. Pred vsakim žrebanjem so se nam predstavili posamezni učenci iz vsakega razreda s pevskimi, plesnimi, glasbenimi ali igralskimi talenti. Peč’kove plesne pa že tradicionalno sodijo na konec vsakega knjižničnega žrebanja. Tudi tokrat so petošolci, skupaj s plesalci iz vseh razredov, poskrbeli za vesel in zabaven zaključek.